Çağrı Merkezi: +90 (212) 340 2 555

Diğer Oto Elektrik Ürünleri

GAZ TELLERİ 316i
Ürün Detayı
HARERET MÜŞÜRÜ R12 DUCATO J9 DIZEL
Ürün Detayı
FAN MÜŞÜRÜ RENAULT 9-11-19-CLIO 1.4 76-68C
Ürün Detayı
GAZ TELLERİ TRANSIT V184
Ürün Detayı
MAZOT DAGITICI REY MÜŞÜR DUCATO-BOXER-JUMPER-TRANSIT 2.2 HDİ
Ürün Detayı
FAN MÜŞÜRÜ 92-87c R9
Ürün Detayı
FAN MÜŞÜRÜ TEMPRA-UNO 1.4ie-1.6-PALIO-ALBEA
Ürün Detayı
GAZ TELİ MNGR R21 2742
Ürün Detayı
FAN MÜŞÜRÜ MAVİ VECTRA-B
Ürün Detayı
KLİMA BASINÇ MÜŞÜRÜ VW - AUDI - SEAT - SKODA
Ürün Detayı
MAZOT TEVZİ BORUSU MÜŞÜR TRAFIC II-LGN II
Ürün Detayı
MAP SENSÖR / RAIL MÜŞÜR SOKETİ BOSCH ÜNİVERSAL
Ürün Detayı
MAZOT STOP MÜŞÜRÜ UZUN PARTNER-BERLINGO-J9 LUCAS TİP
Ürün Detayı
FAN MÜŞÜRÜ VECTRA B Tüm Modeller
Ürün Detayı
RADYATÖR EK DEPO MÜŞÜRÜ PEUGEOT 307, 206, PARTNER
Ürün Detayı

Elektrik

Otomobil ve bazı teknik mekanizmalara sahip motorlu araçlar, ortalama 30.000 civarlarında parçanın birleştirilmesiyle oluşturulmuş ulaşım araçlarıdır. Günlük hayatımızda önemli bir parçası haline gelen bu araçlar zamanla kullanılmaya bağlı olarak eskiyip yıpranırlar. Eskiyip yıprandıkça da bazen arıza çıkarırlar. Elektrik sistemlerinde de arızaların ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Arızanın kaynağı deformasyona uğramış, paslanmış bir parçadan kaynaklanabilir. Arızalanan her araç hurdaya çıkacak diye bir durum söz konusu olmayıp kaliteli elektrik sistemlerine uygun yedek parçalar kullanılarak aracın ömrü daha da uzatılır.

Otomobillerde olan arızalı parça bulunur ve elektrik sistemleri de kullanılarak değişimi sağlanır. Arızalanan parça yerine ikame satın alınabilen bir parçaya verilen isim yedek parça olmaktadır. Yedek parça, otomobiller kullanım süresinin uzaması için oldukça fazla önem arz eder.

Piyasada bulunan bazı otomobillerin ve motorlu diğer araçların yedek parçaları diğer araçlarınkine göre daha da zor bulunur.

Orijinal Yedek Parçanın Önemi

Orijinal yedek parçaya ulaşmak ve en kaliteli yedek parçaları bulmak için ilk önce aracınızı iyi tanımanız gerekir. Aracını iyi tanıyan bir kişi hangi parçanın bozulduğunu ve kaç yıl sonra nasıl bir kullanımda tekrar arıza vereceğini bilir.

Sıfır kilometre bir araba satın alsanız veya kullanılmış bir araba satın alsanız dahi bazı orijinal parçaların bozulması aşınma, eskime veya kaza geçirme sebebiyle belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekir.