Çağrı Merkezi: +90 (212) 340 2 555

Oto Mekanik Yedek Parçaları

SALINCAK BURCU SAĞ SOL [ OPEL VECTRA B ]
Ürün Detayı
SALINCAK BURCU ÖN A4-A5-A6-A7-Q5 1.8-2.0-3.0-3.2 TDI
Ürün Detayı
FREN BALATASI ÖN LEXUS LS
Ürün Detayı
ATESLEME BUJISI BPR6EIX-11 JAPON
Ürün Detayı
FREN BALATASI ÖN LEXUS LS TOYOTA CAMRY
Ürün Detayı

Oto Mekanik

Günümüz de üretilen bütün araçların  her biri farklı ve birçok parçadan meydana gelerek üretimi yapılmaktadır. Farklı mekanik parçalarını bir arada barındıran arabaları günümüzde herkes kullanmaktadır. Kullanılan araçların egzoz bölümünden, yürür aksamına kadar mekanik parça kullanılmaktadır. Sahip olunan araçları uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmak için mekanik parçalarının bakım ve onarımını düzenli bir şekilde yapılması gerek. Aracın parçalarının bakımı yapılmadığı takdirde araç daha çabuk bozulabilir ve araç sahibine çok fazla maddi kayba uğratabilir. Bunun için aracınızı düzenli bir şekilde bakımını yaptırmalısınız ve araç da kullanılan mekanik parçalarını değiştirirken orijinal sağlam mekanik parçalar tercih etmelisiniz. Mekanik parçaların her biri araç için çok önemlidir.

Arabada Başlıca Kullanılan Mekanik Parçalar Nelerdir?

Her araç da bulunan ve kullanılan belli başlı mekanik parçalar ve sistemler vardır. Bunlar şu şekildedir; Aks bu mekanik parça direksiyondan aldığı hareketi tekerleğe iletir. Debriyaj ise motorda oluşan dönüş hareketini şanzımana iletir. Diferansiyel ise araçlardaki görevi şanzımandan aldığı dönüş hareketini tekerleklere iletir. Direksiyon ise aracı süren kişi hangi yöne gitmek isterse aracı o yöne doğru götürür. Fren ise araçların hızını azaltmak ya da araçları durdurmak için kullanılan mekanik bir parçadır. Motor ise bir aracın en önemli parçalarından biridir yakıtın yanması sonucu aracın hareket etmesini sağlar. Klima ve kalorifer aracın iç havasını sıcak, soğuk yapmayı sağlar.

Araçlarda Mekanik Parça

Her aracın ihtiyacı olan mekanik parçalar vardır. Bu parçaları sağlam ve kaliteli yerlerden almayı tercih etmelisiniz. Araca lazım olan araç içi ve araç dışı mekanik parçalar ne kadar sağlam olursa araç o kadar uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışır. Aracın ihtiyacı olan tekerlek, jant, arala ve ön koruma tamponlar, Motor parçaları, araç içi klima gibi farklı yerlerde ve farklı şekillerde parça kullanılmaktadır. Her bir yedek parçanın kullanım alanı ve görevi birbirinden farklıdır. Onun için aracınızın model ve türüne göre ihtiyacı olan mekanik parçalarda değişmektedir. Aracınıza uygun parçaları iyice araştırarak araçlarınıza taktırmanız da fayda var.