Çağrı Merkezi: +90 (212) 340 2 555

Oto Elektrik Yedek Parçaları

STOP LAMBASI SAĞ IC CORDOBA 03-09
Ürün Detayı
FAR RENAULT MEGANE SAĞ RENAULT
Ürün Detayı
STOP LAMBASI LED SAĞ OCTAVIA 12 lamba fonksiyonların adedi : 4
Ürün Detayı
SİLECEK SÜPÜRGESİ 600/450mm MUZ TİPİ BRAVO 03/07
Ürün Detayı
STOP LAMBASI SOL LEDLİ OCTAVIA 2017
Ürün Detayı
STOP LAMBASI SAĞ DIS CORDOBA 03-09
Ürün Detayı
ÖN CAM SİLECEK MEKANİZMASI DOBLO 03-09
Ürün Detayı
FAR SİLECEK ROBOTU SOL DOBLO 09-15
Ürün Detayı
STOP SAĞ CORSA D 5K 07/06 SİSLİ
Ürün Detayı
ÖN CAM SİLECEK MEKANİZMASI DOBLO III
Ürün Detayı
FAR AYAR BEYNİ BALAST ASTRA J-INSIGNIA 09
Ürün Detayı
STOP SOL ASTRA H 03/04 SİSLİ KIRMIZI BEYAZ
Ürün Detayı
STOP LAMBASI SAĞ DIŞ LED Lİ TIGUAN 2015
Ürün Detayı
17130 STOP LAMBASI SAĞ DOĞAN 95 MD. ŞEFFAF DUYLU
Ürün Detayı
FAR REFLEKTÖRÜ İÇ H1 R12 ÇERÇEVESİZ
Ürün Detayı
AEROTWIN SİLECEK 60 40cm FLATBLADE-MUZ TİPİ SCENIC I
Ürün Detayı
STOP DUYSUZ SOL R9 FAIRWAY
Ürün Detayı
FAR SOL ELEKTRİKLİ FLUENCE 10 MOTORLU
Ürün Detayı
FAR SAĞ ELEKTRİKLİ FLUENCE 10 MOTORLU
Ürün Detayı
KOMPLE FAR SAĞ CORSA E 2014
Ürün Detayı

Oto Elektrik

Otomobil ve bazı teknik mekanizmalara sahip motorlu araçlar, ortalama 30.000 civarlarında parçanın birleştirilmesiyle oluşturulmuş ulaşım araçlarıdır. Günlük hayatımızda önemli bir parçası haline gelen bu araçlar zamanla kullanılmaya bağlı olarak eskiyip yıpranırlar. Eskiyip yıprandıkça da bazen arıza çıkarırlar. Elektrik sistemlerinde de arızaların ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Arızanın kaynağı deformasyona uğramış, paslanmış bir parçadan kaynaklanabilir. Arızalanan her araç hurdaya çıkacak diye bir durum söz konusu olmayıp kaliteli elektrik sistemlerine uygun yedek parçalar kullanılarak aracın ömrü daha da uzatılır.

Otomobillerde olan arızalı parça bulunur ve elektrik sistemleri de kullanılarak değişimi sağlanır. Arızalanan parça yerine ikame satın alınabilen bir parçaya verilen isim yedek parça olmaktadır. Yedek parça, otomobiller kullanım süresinin uzaması için oldukça fazla önem arz eder.

Piyasada bulunan bazı otomobillerin ve motorlu diğer araçların yedek parçaları diğer araçlarınkine göre daha da zor bulunur.

Orijinal Yedek Parçanın Önemi

Orijinal yedek parçaya ulaşmak ve en kaliteli yedek parçaları bulmak için ilk önce aracınızı iyi tanımanız gerekir. Aracını iyi tanıyan bir kişi hangi parçanın bozulduğunu ve kaç yıl sonra nasıl bir kullanımda tekrar arıza vereceğini bilir.

Sıfır kilometre bir araba satın alsanız veya kullanılmış bir araba satın alsanız dahi bazı orijinal parçaların bozulması aşınma, eskime veya kaza geçirme sebebiyle belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekir.

Otomobil Elektrik Sistemlerinin Önemi

Otomobil elektrik sistemleri, aracın elektrikle çalışan tüm bileşenlerinin doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu sistem, aracın performansını ve güvenliğini etkiler. Aydınlatma sistemleri, sinyal lambaları, fren sistemi, klima, multimedya sistemi gibi birçok önemli bileşen, elektrik sistemleri aracılığıyla kontrol edilir. Elektrik sistemlerinin doğru işleyişi, sürücünün ve yolcuların güvenliğini sağlamak için kritik öneme sahiptir.