Çağrı Merkezi: +90 (212) 340 2 555

Diğer Oto Elektrik Ürünleri

FAE 34310 HARARET MÜŞÜRÜ MERCEDES
Ürün Detayı
FAE 34100 HARARET MÜŞÜRÜ CLİO MEGANE
Ürün Detayı
NESAN NS 20400 HARARET MÜŞÜRÜ STEYR
Ürün Detayı
FAE 36020 FAN MÜŞÜRÜ BMW 98/103
Ürün Detayı
NESAN NS 20800 HARARET MÜŞÜRÜ FORD 3600
Ürün Detayı
FAE 35590 HARARET MÜŞÜRÜ VW TRANSPORTER
Ürün Detayı
FAE 35610 HARARET MÜŞÜRÜ PEUGEOT
Ürün Detayı
NESAN NS 21200 HARARET MÜŞÜRÜ FİAT TRK
Ürün Detayı
FAE 34200 HARARET MÜŞÜRÜ MERCEDES 105
Ürün Detayı

Elektrik

Otomobil ve bazı teknik mekanizmalara sahip motorlu araçlar, ortalama 30.000 civarlarında parçanın birleştirilmesiyle oluşturulmuş ulaşım araçlarıdır. Günlük hayatımızda önemli bir parçası haline gelen bu araçlar zamanla kullanılmaya bağlı olarak eskiyip yıpranırlar. Eskiyip yıprandıkça da bazen arıza çıkarırlar. Elektrik sistemlerinde de arızaların ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Arızanın kaynağı deformasyona uğramış, paslanmış bir parçadan kaynaklanabilir. Arızalanan her araç hurdaya çıkacak diye bir durum söz konusu olmayıp kaliteli elektrik sistemlerine uygun yedek parçalar kullanılarak aracın ömrü daha da uzatılır.

Otomobillerde olan arızalı parça bulunur ve elektrik sistemleri de kullanılarak değişimi sağlanır. Arızalanan parça yerine ikame satın alınabilen bir parçaya verilen isim yedek parça olmaktadır. Yedek parça, otomobiller kullanım süresinin uzaması için oldukça fazla önem arz eder.

Piyasada bulunan bazı otomobillerin ve motorlu diğer araçların yedek parçaları diğer araçlarınkine göre daha da zor bulunur.

Orijinal Yedek Parçanın Önemi

Orijinal yedek parçaya ulaşmak ve en kaliteli yedek parçaları bulmak için ilk önce aracınızı iyi tanımanız gerekir. Aracını iyi tanıyan bir kişi hangi parçanın bozulduğunu ve kaç yıl sonra nasıl bir kullanımda tekrar arıza vereceğini bilir.

Sıfır kilometre bir araba satın alsanız veya kullanılmış bir araba satın alsanız dahi bazı orijinal parçaların bozulması aşınma, eskime veya kaza geçirme sebebiyle belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekir.