Çağrı Merkezi: +90 (212) 340 2 555

Orjinal Oto Mekanik Parçaları

LUCAS UZT 107 ŞARJ KASNAK SOMUN TKM
Ürün Detayı
AL 1280 LUCAS ŞARJ KASNAK SOMUNU
Ürün Detayı
KRANK MİLİ SENSÖRÜ POLO-T5-GOLF4-CADDY 1.4-1.9-2.5TDI AMF-BNM-BKC-AXB
Ürün Detayı
KRANK MİLİ
Ürün Detayı

KRANK MİLİ

25.933,43 TL
Kargo Bedava
3K016 SOKET LPG KRANK OKUYUCU 3LÜ
Ürün Detayı
KRANK MİLİ POZİSYON SENSÖRÜ ACCENT-GETZ-ELANTRA-MATRIX-SANTAFE
Ürün Detayı
KRANK MİL SENSÖRÜ ASTRA G 1.4 16V-1.6-1.6 16V
Ürün Detayı

Oto Mekanik

Orijinal Parça

Mekanik fiziğin ve fiziksel nesnelerin hareketleriyle, özellikle kuvvet, madde ve hareket arasındaki ilişkilerle ilgili alana verilen isimdir. Nesnelere uygulanan kuvvetler yer ve değiştirmeler veya bir nesnenin çevresine göre konumunda değişiklikler mekaniği tanımlamaya yardımcı olur.

Otomobil ve bazı teknik mekanizmalara sahip motorlu araçlar, ortalama otuz bin civarlarında parçanın birleştirilmesiyle oluşturulmuş mekanik yapıda ulaşım araçlarıdır. Günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen bu mekanik araçlar zamanla kullanılmaya bağlı olarak eskiyip yıpranırlar. Eskiyip yıprandıkça da bazı arızalanması nedeniyle yeni mekanik parçalar ile eskileri değiştirilmelidir.

Otomobillerde arızalı parça bulunur ve elektrik sistemleri kullanılarak değişimi sağlanır. Arızalanan parça yerine orijinal yedek parça konularak araçların kullanım süresinin uzaması sağlanır. Piyasada bulunan bazı otomobillerin ve motorlu diğer araçların orijinal yedek parçaları diğer araçlarınkine göre daha zor temin edilir.

Mekaniğin Önemi

İnsan yaşantısında mekanik biliminin yeri çok önemlidir. Suyun akışından, uçağın uçuşuna ve makinelerin çalışmasına kadar tabiattaki bütün hareketler mekanik prensiplerine göre meydana gelir. Başta makine mühendisleri olmak üzere mühendisliğin tüm uygulamalarında, mekanik bilimi ve prensipleri çok önem arz eder.

Yedek parçaya ulaşmak ve en kaliteli yedek parçaları bulmak için ilk önce otomobili iyi tanımanız gerekir. Aracı iyi tanıyan bir kişi hangi parçanın bozulduğunu ve kaç yıl sonra nasıl bir kullanımda tekrar arıza vereceğini bilir ve mekanik parçaları ona göre değiştirir. Sıfır kilometre bir araba satın alınsa veya kullanılmış bir araba satın alınsa dahi bazı orijinal mekanik parçaların bozulması aşınma, eskime veya kaza geçirme sebebiyle belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekir.

Mekanik Orijinal Yedek Parça Seçme

Araçların birinci el piyasa ve ikinci el piyasa değerleri birbirinden farklılık gösterir. Araca takılan orijinal olmayan yedek parçalar aracın değerini düşüreceğinden araçlara orijinal mekanik parçalar takılmalıdır. Araca orijinal parça takılması kasko sigortasında araç sahibine  yarar sağlayacağından orijinal yedek parça kullanılması gerekir. Tercih edilecek yedek parçanın otomobilin yapısına uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Yedek parça seçerken yedek parça üreticisinin veya satıcının orijinal parça hususunda garanti verip vermediğine bakılmalıdır.